Lektorzy i Kantorzy
Ministranci Starsi

IWO_0910.jpgMinistranci starsi naszej parafii są to ministranci w przedziale od trzeciej klasy gimnazjum przez szkołę ponadpodstawową aż po studia. Niektórzy wstąpili już w związki małżeńskie, ale nadal ubogacają liturgie poprzez swoją służbę. W naszej parafii mamy około 30 lektorów z czego około dziesięciu uczestniczy w stałej pracy formacyjnej na odprawach, które odbywają się w czwartki o godz. 19.00. Ministranci starsi w naszej parafii spełniają najróżniejsze zadania oprócz czytania Słowa Bożego podczas Mszy świętej (Lektorzy), czy prowadzenia pieśni (Kantorzy), prowadzą np. punktację służby liturgicznej, pomagają w prowadzeniu grup na zbiórkach czy wyjazdach, współtworzą spotkania integracyjne w grupie ministrantów (np. święto Tarsycjusza), pomagają także w bieżących sprawach księżom i animatorom.
Ministrant starszy jest ubrany w białą albę oraz cingulum. Każdy ministrant, a w szczególności ten, który czyta Słowo Boże, powinien starać się być wzorem do naśladowania dla swoich kolegów i zawsze starać się służyć swoją pomocą.

Poznaj najwytrwalszych ministrantów!

Łukasz Lesiak

Siemka wszystkim, jestem Łukasz. Interesuje się sportem i grami komputerowymi (internetowymi). Lubię chodzić do kina i do zobaczenia na seansie :)

Piotr Matera

Jestem dłużej ministrantem niż proboszcz u nas proboszczem....

Maksymilian Michałek

Mówią że jestem szefem, ale teraz już na zasłużonej emeryturze....

Zbigniew Rohr

Mówią, że ciekawość, to pierwszy stopień do piekła. Ministrantem zostałem z ciekawości i dalej jestem ciekawy Bożych tajemnic – to przysłowie polecam przemodlić…

Maciej Wolny

Aktywny emeryt. Członek Rady Starszych i Dekoratorni. Niestety dla wielbicielek już zajęty.

Dominik Kaszowski

Uwielbiam grać w brydża. Lubię jeść słodycze. Fajne kobiety lubię niestety, w brydża gram i multum ich mam. Fajne kobiety, brydż, kabarety to wszystko to moje zoo.

Paweł Bojdyła

Jestem osobą, która dzieli swój czas na rzeczy pożyteczne i przyjemne. Na co dzień w pracy mam dobry Kontakt z ludźmi i staram się służyć im pomocą oraz spełniać ich oczekiwania. Moje zainteresowania to przede wszystkim sport, oprócz tego lubię posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć ciekawy film.

Krzysztof Gawlik

Cześć! Jestem Krzyś. Ministrantem jestem od 2009 roku. Interesuję się "Gwiezdnymi Wojnami", informatyka, elektroniką (szczególnie oświetleniem LED) oraz historią. W wolnym czasie lubię grać w gry oraz spędzać czas ze znajomymi. Chodzę do szkoły, bo muszę, a na msze święte, bo lubię :) W ministranctwie podoba mi się służba Bogu :)

Jakub Nowak

Siemka, z tej strony Kuba. Swoje powołanie do służby Bogu poczułem już w przedszkolu a od 2009 roku jestem pełnoprawnym ministrantem. Lubię jeździć na rowerze i marnować czas :d Do Kościoła chodzę dla Boga, by pogłębiać swoją wiarę.

Jan Dybkowski

Witam! Ja bardzo lubię jeść frytki i spagetti. Lubię gry i filmy wojenne. Moje hobby to uczenie się historii, a ulubiona zabawki to żołnierzyki. Sam kiedyś w przyszłości chciałbym zostać żołnierzem!

Michał Mierzwa
Mateusz Kowalski

Cześć jestem Siwy, chodzę do Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Trenuję w GKS Katowice. W Służbie Liturgicznej Ołtarza jestem od roku i to lubię.

Grzegorz Sobolewski

Siemka jestem Sobol! Lubię frytki i biorę na klatę 50 kg. Lubię grać w nogę Zbieram datki na przenoszenie ławek. "Sobol tu, Sobol tam, Sobol nigdy nie jest sam".

Mateusz Gulla

Nie będę takim jakim chca mnie widziec inni,
wyglądam tak jak sam sobie się podobam,
nie tanczę jak grają z pozoru ci niewinni,
zawsze bede sobą - o to spokojna głowa.

Bless ya! Pozdro :)

Mateusz Wieczorek
Jerzy Michałek
Krzysztof Reimann

Szczęść Boże!

Jestem Krzychu i chodzę do Technikum im. Postańców Śląskich na Profil Technik Elektryk. Moje zainteresowania to militaria i muzyka. Ulubione lekcje to Historia i Religia. Lubię się włóczyć więc na pewno się gdzieś spotkamy.

Szczęść Boże!
Jestem Krzychu i chodzę do Technikum im. Postańców Śląskich na Profil Technik Elektryk. Moje zainteresowania to militaria i muzyka. Ulubione lekcje to Historia i Religia. Lubię się włóczyć więc na pewno się gdzieś spotkamySzczęść Boże! Jestem Krzychu i chodzę do Technikum im. Postańców Śląskich na Profil Technik Elektryk. Moje zainteresowania to militaria i muzyka. Ulubione lekcje to Historia i Religia. Lubię się włóczyć więc na pewno się gdzieś spotkamy.
Piotr Staroń

Cześć, jestem Piotrek, aktualnie uczęszczam do szkoły średniej na mechanikę lotniczą. Interesuje się elektroniką, programowaniem oraz lotnictwem wojskowym, zwłaszcza konstrukcjami z okresu zimnej wojny. W ministranctwie najbardziej podoba mi się służba i formacja, które dobrze kształtują charakter.

Łukasz Stanecki

Siemka! Jestem Łukasz. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową, uczę się w tym kierunku. Ministrantem jestem, ponieważ kocham Pana Jezusa i chcę być bliżej niego.

Mój ulubiony cytat to słowa św. Jana Bosko:
”Mógłbym uczynić o wiele więcej gdybym miał więcej nadzieji”

Kamil Kapitan

Cześć, jestem Kamil. Chodzę do najlepszej szkoły na świecie jaką jest „Mielczar” (staram się). Moje zainteresowania to dobry film, piłka nożna, dziewczyna sąsiada oraz tenis stołowy. 

Wojciech Mierzwa

Cześć jestem Wojtek. Lubię jeść frytki, placki i banany. Lubię czytać książki i grać na komputerze. Najbardziej w ministranctwie podoba mi się służba przy ołtarzu.

Krzysztof Engelman
Szymon Sadowski

Ja czyli, Szymon (Młody Sado) w parafii angażuje i realizuję się muzycznie śpiewam w chórze parafialnym ,,św. Cecylia' oraz w chórze na Giszowcu ,,SPES" czyli, nadzieja (wspomagam również nasz parafialny chórek dziecięcy). Interesuje się muzyką chóralną i organową (mam już coś na swoim koncie).Ministrantem jestem od 10 lat. Służba Bogu nauczyła mnie otwartości, sumienności, odpowiedzialności, pomocy innym, obowiązkowości.

Oskar Muller
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 8
Ilość odwiedzin: 4359952