Zakupów nie robię w EMPIK-u

Dzięki Bogu, że nie jesteśmy prześladowani w taki sposób jak wielu naszych braci w wierze w wielu krajach świata (szczególnie na Bliskim Wschodzie czy w krajach komunistycznych).

Dochodzi również do tego przekłamywanie rzeczywistości, w związku z obchodami różnych świąt chrześcijańskich, w szczególności mam na myśli czas Bożego Narodzenia, do którego od najbliższej niedzieli będziemy się przygotowywać podczas Adwentu. W mediach już nie usłyszymy o Bożym Narodzeniu, lecz o magicznym czasie, nie usłyszymy już o Panu Jezusie, który przyszedł na świat by nas zbawić, lecz o krasnalu zwanym Mikołajem itd. Czy warto z dyskutować, polemizować, wyrażać oburzenie czas pokaże... Ale na pewno nie możemy stać bezczynnie. Chcę zachęcić Was do pewnej akcji.

Wszystkim znana sieć sklepów Empik, do kampanii zachęcającej do zakupów świątecznych w ich sklepach wykorzystuje wizerunek m.in. Marii Czubaszek oraz Adama Darskiego, szerzej znanego jako Nergala. Pierwsza bez najmniejszego zawstydzenia, a nawet z dumą, opowiadała o swoich dwóch aborcjach, mówiąc: „Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam”, a Nergal uważany za satanistę (nie bez powodu), który na swoim koncercie podarł Pismo Święte, mówił o Bożym Narodzeniu: „ Ja nie lubię atmosfery świąt w Polsce bardzo, zresztą nigdzie nie lubię.”, a kiedy indziej posunął się nawet do słów: „ ...pokazałem Bogu środkowy palec.”

Jako katolicy nie możemy wspierać takich kampanii. Dlatego zachęcam do poparcia akcji „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku”. Jest to najlepszy sposób, by wprost pokazać, co myślimy o takim traktowaniu wiary, świąt Bożego Narodzenia i Pana Jezusa. Może to niewiele, ale gdy każdy z nas tak postąpi, to następnym razem Empik czy inna sieć zastanowi się czy organizować taką „akcję reklamową”. W ciągu dwóch tygodni, do tej akcji na facebooku przystąpiło ponad 35 000 osób.

Pokażmy, że święta Bożego Narodzenia nie są dla nas czymś nieważnym i chciejmy poprzeć tę akcję! Czasami tak jak Pan Jezus w świątyni trzeba aktywnie bronić wartości, w które wierzymy! Nie musimy oddawać życia w obronie wiary, tak jak zrobił to św. Tarsycjusz, co wcale nie umniejsza wartości takiego świadectwa.

Link do akcji: https://www.facebook.com/nie.kupuje.w.empiku?fref=photo

Warto doczytać:
http://pikio.pl/swiatecznych-zakupow-nie-zrobie-w-empiku-bojkot-sieci/
http://wpolityce.pl/lifestyle/222651-internauci-protestuja-przeciwko-nergalowi-i-czubaszek-w-bozonarodzeniowej-kampanii-empiku

Janusz Sternal

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4077171