Program święta Tarsycjusza


Program obchodów uroczystości ku czci św. Tarsycjusza:18.00 – Uroczysta Msza święta w intencji rodziców i rodzeństwa ministrantów.
    Podczas Mszy świętej: Kamil Perzanowski, Adrian Fiszer, Mateusz Gulla, Radosław Pawluczuk, Marcin Dmitruk, Dominik Kaszowski i Mateusz Brańka dostąpią zaszczytu włączenia do grona lektorów naszej parafii.
    Natomiast: Oskar Muller, Piotr Staroń, Bartek Górski, Łukasz Stanecki. Jakub Pękala, Krzysztof Reimann, Daniel Andruszkiewicz i Eryk Will zostaną uroczyście włączeni do grona ministrantów.
   
W procesji z darami ministranci ofiarują parafii nowe lichtarze, które będą od tej pory używane podczas Eucharystii i nabożeństw, a także nową, pachnącą, tzw. „watykańską mirrę”, której dym symbolizuje modlitwę wznoszącą się ku niebu. Przyniosą również przyrzeczenia ministranckie i ogromną święcę. Będzie ona zapalana podczas ważnych wydarzeń ministranckich.
    W ramach dziękczynienia po Komunii świętej zaprezentują układ choreograficzny do piosenki: „Wiara czyni cuda”, a po Mszy świętej (po wspólnej pamiątkowej fotografii wszystkich ministrantów) każdy ministrant będzie miał zrobione specjalne indywidualne zdjęcie, które zostanie wykorzystane w tzw. tablo ministranckim.

Po uroczystościach w kościele przeniesiemy się do Sali Domu Parafialnego. Tam czeka nas wspaniały poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu. Przepyszne wypieki naszych Mam (czasami ojców, no i ministrantów). Wszystkie bez kalorii! Będzie można skorzystać również z przepysznego bograczu (w niedzielę do południa nie jemy za dużo – bo na sam bogracz wykorzystano ponad 10 kg mięsa, wiec kto  to zje???). Oprócz tego pyszna kawa, herbata i coś wyjątkowego w formie niespodzianki…

Ważna jest również uczta dla ducha, dlatego i takich atrakcji nie zabraknie. Przed publicznością wystąpi kabaret SOCRATIRON przedstawiający skecze i piosenki kabaretowe.
Kabaret powstał 1 kwietnia 2008 i od tego czasu prężnie się rozwija. Swoimi występami uświetniają festyny, zabawy itp. Kabaret bierze udział także w różnego rodzaju przeglądach teatralnych czy kabaretowych. Na swoim koncie mają już liczne wyróżnienia i nagrody.
Zespół wystąpi w następującym składzie aktorskim:
Katarzyna Boroń, Michał Kulisiak, Sebastian Nowak, Tomasz Sporyń (Lider). Za muzykę odpowiada Kamila Domagała (Pianino/Keyboard), a managerem zespołu jest Mateusz Wierzbicki.
W ramach dalszych doznań artystycznych przewidziany jest również występ z naszego podwórka - ministrantów, którzy zaprezentują MINI PLAYBACK SHOW. Ponieważ to niespodzianka, dlatego nie możemy zdradzać żadnych szczegółów!

Podczas spotkania będzie również możliwość zobaczenia ministranckich zdjęć oraz ciekawych prezentacji. Nagrodzimy również zwycięzców konkursu znajomości Francji, którzy otrzymają francuskie podarunki. A dla wszystkich jako kropka nad „i” na skosztowanie specjał francuski… a co? To się okaże…

Wspólne świętowanie zakończymy podziwianiem ferii świateł błyskających z fajerwerków, które oznajmią Bogucicom, że ministranci świętują oraz będą hucznym podziękowaniem im za sumienną służbę i zaangażowanie w służbie ministranckiej!
Do spotkania!

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4075389