Kronika
Sprawdzamy stan naszych alb
(2010-08-27)

Przez najbliższe dwie niedziele (29 sierpnia i 5 września) będziemy przeprowadzali „remanent” w naszych szafach z albami. Wiele strojów liturgicznych nie ma swoich właścicieli albo w jakiś dziwny sposób  zmieniło swoich prawowitych właścicieli. Dlatego wszystkich ministrantów starszych, animatorów i lektorów proszę o zapisywanie się  na specjalną listę.

Więcej
Najbliższe zbiórki i odprawy....
(2010-08-26)

Odprawa dla animatorów i lektorów odbędzie się w najbliższą sobotę 28 sierpnia o godz. 18.30. Dla ministrantów młodszych w najbliższą sobotę wyjątkowo nie będzie zbiórki. Wszystkich proszę o zapisy na służbę na kartkach umieszczonych w zakrystii. Najbliższa zbiórka odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 9.00.

Więcej
Pielgrzymka ministrantów do Piekar
(2010-08-24)

W najbliższy piątek wyruszamy z naszej parafii do Piekar Śląskich na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów. Wyjazd o  godz. 8.30 z parkingu przy probostwie. Ok. 9.30 udział w konferencji dla ministrantów na wzgórzu piekarskim oraz okazja do spowiedzi świętej. Także wtedy otrzymamy nagrodę za I miejsce w konkursie na najlepszą witrynę internetową służby liturgicznej, a Patryk, Adrian i Sebastian dostaną z rąk ks. biskupa dyplomy dla najlepszego ministranta parafii.

Więcej
Słownik Pielgrzymów
(2010-08-23)

Wakacje to m.in. czas pielgrzymek na Jasną Górę oraz do innych sanktuariów na całym świecie. W naszej parafii pielgrzymka ministrantów do Piekar wyrusza już w piątek o 8.30 z parkingu przy probostwie, a trzy dni wcześniej piesza pielgrzymka do Czarnej Madonny. Idąc trzy dni drogi w pocie i trudzie, tworzy się wspaniała atmosfera wspólnoty, ale także może powstać swoisty Słownik Gwary Pielgrzymkowej. Zachęcam do zapoznania się z nim i ewentualnego nadsyłania swoich kolejnych haseł.

Więcej
Ostatnie zapisy do Piekar Śląskich
(2010-08-21)

Jeszcze tylko do poniedziałku można zapisywać się na pielgrzymkę ministrantów do Piekar Śląskich. Na najbliższej zbiórce, która wyjątkowo odbędzie się 23 sierpnia (poniedziałek) o godz. 9.00 zostaną podane najważniejsze szczegóły dotyczące wyjazdu.

Więcej