Kronika
Misyjny SMS
(2010-10-16)

Z okazji Niedzieli Misyjnej jako ministranci możemy włączyć sie w akcję „Misyjny SMS”. Można wspomóc polskich misjonarzy, wysyłając SMS o treści „Misje” na numer 72032. Specjalny numer charytatywny uruchomiony został przy współpracy z operatorami sieci komórkowych. Koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT. Operatorzy nie będą pobierać prowizji, stąd cała suma (potrącona o podatek VAT) przeznaczona zostanie na pomoc misjom. Zachęcam Wszystkich ministrantów do wysłania takiego SMS-a. Często wysyłamy tyle bzdurnych i niepotrzebnych wiadomości tekstowych, a w tym przypadku możemy uczynić coś konkretnego dzieląc się tym co sami mamy i czym dysponujemy!

Więcej
Wrześniowa punktacja...
(2010-10-14)

Zapraszam ministrantów do zapoznania się w zakrystii ze zestawieniem punktów za miesiąc wrzesień. Ten ranking służy wzajemnej pozytywnej mobilizacji, ale musimy pamiętać że chodzimy na Msze święte czy nabożeństwa z serca, aby służyć Jezusowi, a nie dla punktów!

Więcej
Informacje o wakacyjnym wyjeździe
(2010-10-13)

Na naszej ministranckiej witrynie pojawiła się kolejna zakładka, tym razem w dziale "O nas", dotyczaca wyjazdu do Francji, a konkretnie Paryża w wakacje 2011 roku. To właśnie tam będziemy mogli sprawdzać najważniejsze informacje dotyczące wakacyjnej podróży. Co jakiś czas będą ukazywały się kolejne aktualizacje, dlatego trzeba pamiętać o regularnych odwiedzinach.

Więcej
Ministranci prowadzą różaniec
(2010-10-11)

Dziękuję Wszystkim Ministrantom za liczny udział w nabożeństwach różańcowych w październiku. Jako Służba Liturgiczna jesteśmy zaproszeni do poprowadzenia różańca w następujących terminach:
16 października - lektorzy i animatorzy
20 października  - ministranci
(zamiana z Bractwem Szkaplerza Świętego).
Ministrantów chętnych do odczytywania rozważań przy poszczególnych tajemnicach lub prowadzenia poszczególnych dziesiątek proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii.

Więcej
Ministrancki wyjazd integracyjny...
(2010-10-05)

Zapraszam wszystkich ministrantów na wyjazd do Brennej Pinkas w najbliższy piątek i sobotę (8, 9 października). Wyjeżdżamy o godz. 15.30 z parkingu przy probostwie. W planach wędrówka na Kaplicówkę w Skoczowie, szlakiem św. Jana Sarkandra, spotkania w grupach, wspólna modlitwa, okazja do spowiedzi, zabawy integracyjne i wiele niesamowitych niespodzianek…

Więcej