Kronika
Podział na grupy (zbiórki)
(2011-09-29)

Przedstawiamy podział na grupy podczas sobotnich zbiórek. Już w najbliższą sobotę w takich składach spotkamy się na pierwszych spotkaniach w grupach podsumowujących wyjazd do Francji i ministranckie wakacje. W najbliższym czasie rozpoczniemy również modlitwę przed i po zbiórce prowadzoną przez wspomniane grupy.

Więcej
Wyjście na kabaret
(2011-09-27)

Ministrantów naszej parafii zapraszam na CYRK SOCRATIRONA, czyli spektakl kabaretowy 30 września o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Tysiąclecia (ul. Tysiąclecia 5) w Katowicach.

Więcej
Harmonogram odmawiania różańca
(2011-09-25)

W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcam wszystkich ministrantów do uczestnictwa w nabożeństwach październikowych. W tygodniu różaniec odmawiamy o godz. 17.15, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Poniżej przedstawiam harmonogram prowadzenia różańca. Już teraz proszę ministrantó o zarezerwowanie sobie czasu, szczególnie wtedy kiedy nasza grupa będzie prowadziła tą maryjną modlitwę.

Więcej
Dziękczynienie po Mszy świętej
(2011-09-24)

Wszystkich ministrantów zachęcam do przeprowadzania po Mszy świętej tzw. „przedłużonego dziękczynienia”. Podczas Eucharystii – jako ministranci - zwykle nie mamy czasu podziękować Panu Jezusowi za to, że daje nam siebie w Komunii świętej. Wykonujemy różne posługi spełniamy konkretne funkcje. To często powoduje, że „nie mamy czasu”, aby porządnie podziękować Chrystusowi za wielki dar Jego obecności!

Więcej
Zamień odpady, na kulturalne wypady!
(2011-09-21)

Ministranci naszej parafii czynnie włączają się w działania proekologiczne. Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejna ważna akcja! 24 września po zbiórce udamy się pod katowicki Spodek, gdzie odbędzie się po raz pierwszy w mieście akcja „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”. W jej ramach każdy kto przyniesie określoną ilość surowców wtórnych (plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzyma bilet na imprezę kulturalną oraz dodatkowe punkty ministranckie!!!

Więcej