Kronika
Punkty, roraty i kolędy...
(2012-01-04)

W zakrystii możemy zapoznać się z najnowszą punktacją za miesiąc grudzień. Z powodu zaangażowania wielu ministrantów w roraty wypadła ona bardzo dobrze, w porównaniu do innych miesięcy. Ministrantem grudnia został Patryk Paszko zdobywając 52 punkty. Serdecznie mu gratulujemy!

Więcej
Sprawy bieżące
(2012-01-02)

W najbliższy czwartek ks. Jakub Dąbrowski będzie obchodził swoje urodziny. Zapraszamy ministrantów do udziału we Mszy świętej w Jego intencji o godz. 18.00, tym bardziej, że tego dnia wypada I czwartek miesiąca i modlitwa w intencji powołań, kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Z powodu kolęd nie będzie spotkania z rodzicami po Mszy świętej.

Więcej
Kolędowanie w Panewnikach!
(2012-01-01)

Wszystkiego dobrego na Nowy Rok! Samych dobrych dni przeżywanych z Jezusem! Jako służba liturgiczna jesteśmy zaproszeni na adorację żłóbka do Panewnik. Wyjeżdżamy 8 stycznia w niedzielę o godz. 14.15 z parkingu przy probostwie.  Oprócz ministrantów, szczególnie zapraszamy do tej adoracji nasze rodziny.

Więcej
O animatorze Ryśku
(2011-12-26)

Nasi ministranci znani są z różnych form zaangażowania zarówno w parafii jak i poza nią. Mają ciekawe zainteresowania, hobby i różnorodne pasje. O jednej z nich przeczytamy w najnowszym plakatowym wydaniu "Buksa śląskiego", który zawisł w zakrystii ministranckiej. W cyklu: „Ministrant potrafi” przeczytamy  o animatorze Ryśku Szymiku, który w kapitalny sposób potrafi połączyć swoje pasje z ministranctwem.

Więcej
Podziękowania i niespodzianka
(2011-12-25)

Dziękuję Wszystkim Ministrantom za wielkie zaangażowanie podczas Adwentu. Za Waszą liczną obecność na roratach, postanowienia i wyrzeczenia. Za pomoc w przygotowaniu wigilii ministranckiej, strojenie salek, wieszanie kart informacyjnych o kolędzie, przygotowywaniu szkoły na Jasełka oraz wystroju świątecznego w kościele. Okazało się, że Dzieciątko zauważyło ministranckie wysiłki i ofiarowało oprócz paczek nową grę na xBox-a 360: „Przygody Tintina”.

Więcej