Kronika
Ministranckie rekolekcje...
(2012-02-24)

Zapraszam Ministrantów, Lektorów i Animatorów naszej parafii na Wielkopostne Rekolekcje, od poniedziałku 27 lutego do środy 29 lutego br. Program poranny oraz poniedziałek wieczorem jest przeznaczony dla wszystkich ministrantów, a spotkania wieczorne we wtorek i środę dla ministrantów z gimnazjum i starszych. Niech te Rekolekcje będą dodatkowym aktem pokutno – wynagradzającym Bogu za nasze grzechy

Więcej
Postanowienia i wielkopostna modlitwa
(2012-02-23)

Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcam do uczynienia konkretnych postanowień jeszcze przed I niedzielą Wielkiego Postu! W rozwinięciu wiadomości oraz w zakrystii możemy zapoznać się z nową modlitwą ministranta przed i po służbie, którą będziemy odmawiać przez najbliższe 40 dni....

Więcej
Nabożeństwa pasyjne
(2012-02-22)

Zapraszam do zapoznania się z harmonogramem uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Oczywiście każdy z ministrantów jest zaproszony, co tydzień na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

Więcej
Środa Popielcowa
(2012-02-19)

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy (nie jemy mięsa oraz ograniczamy się do dwóch posiłków sytych lub trzech lekkich). W trakcie każdej Mszy odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu każdy z nas ma służbę obowiązkową.

Więcej
Rekolekcje dla animatorów - zapowiedź
(2012-02-18)

Po pięknych latach rekolekcyjnych w Chwałowicach zmienia się formuła i miejsce wielkopostnych rekolekcji animatorskich. Odbędą się one w naszym Domu Rekolekcyjnym w dniach od 9 do 11 marca br. (piątek – niedziela). Będą nawiązywały do tematu roku duszpasterskiego: „Kościół naszym domem”. Informacje te podajemy, aby nie być zdziwionymi pobytem innych animatorów w naszej parafii.

Więcej