Kronika
Zdjęcia z wyjazdu do Brennej
(2013-02-24)

W internecie krąży już wiele zdjęć  z ostatniej wizyty Dzieci Maryi i ministrantów w Brennej, jednak nic nie przebije ministranckiej galerii pod względem liczby zdjęć. Znajdziemy ich aż 463! Ci, którzy byli wiedzą, że to i tak tylko mały wycinek tego, co się tam działo.

Więcej
Bal przebierańców
(2013-02-15)

W sobotę 22 lutego po zbiórce ok. godz. 10.00 zapraszamy ministrantów na karnawałowy - bal przebierańców! Chcemy - podobnie jak w ubiegłym roku - bawić się razem z Dziećmi Maryi. Nie będzie to zwykła impreza, ponieważ każdy musi się przebrać - jak sama nazwa balu wskazuje, a przebranie staje się biletem wstępu :)

Więcej
Nabożeństwa wielkopostne
(2013-02-14)

Środą Popielcową wkroczyliśmy w Wielki Post. Przed nami czas refleksji, zatrzymania i dostrzeżenia miłości Boga, która dokonała się w męce Jezusa na krzyżu. Zgłębiać tajemnice naszej wiary możemy podczas tradycyjnych wielkopostnych nabożeństw: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na rozważania kolejnych stacji drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek po Mszy świętej szkolnej oraz po Mszy świętej wieczornej. A na nabożeństwo Gorzkich Żali tradycyjnie w każdą niedzielę o godz. 16.00.

Więcej
Rezygnacja papieża Benedykta XVI
(2013-02-12)

Z powodu podeszłego wieku papież Benedykt XVI podjął decyzję o  rezygnacji z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra. „28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża." Pamiętajmy w modlitwie o papieżu Benedykcie i Jego Następcy.

Więcej
Nowa punktacja
(2013-02-05)

W końcu nadszedł czas na to, by wyłonić ministranta miesiąca stycznia. Porównując punktację z ubiegłego miesiąca z innymi to trochę blado to wygląda, ale myślę, że jest to spowodowane warunkami za oknem, które bardzo sprzyjają temu, że jesteśmy bardziej podatni na choroby, ja jestem tego najlepszym przykładem.

Więcej