Kronika
Zbiórka wakacyjna
(2013-07-23)

Ministrantów nie wyjeżdżających na wakacje, zapraszam w najbliższą sobotę 27 lipca na zbiórkę ministrancką o godz. 9.00. Oprócz bieżących spraw, będzie można odebrać karty kwalifikacyjne na wyjazd do Sopotu oraz uzyskać więcej informacji na ten temat.

Pielgrzymujemy do Rio na Śląsku
(2013-07-15)

Jako Ministranci, Dzieci Maryi i Oaza chcemy brać udział w tzw. „Rio na Śląsku”. Jak zapewne słyszeliśmy 27 i 28 lipca br. młodzież całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem w Rio de Janeiro, a my chcemy spotkać się w Piekarach pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, aby trwać w jedności z Nimi.

Więcej
Roraty 2013!!!
(2013-07-12)

Wielką radością jest codzienne przeżywanie rorat! Z dumą trzeba stwierdzić, że każdego dnia ministranci tłumnie przychodzą na poranne Eucharystie! We wtorek 3 grudnia było nas najwięcej: 34 ministrantów młodszych i 8 starszych (lektorów, animatorów). Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli ani razu albo niezbyt często chodzą by spróbowali swoich sił… Stojąc z zapalonymi lampionami jesteśmy podobni do tych, którzy czuwają, czyli są gotowi na spotkanie z Panem Jezusem…

Więcej
Wakacyjny grafik służby
(2013-07-01)

Mamy już czas wakacji, a wraz z nimi zmieniony plan służby. Na Msze święte i nabożeństwa zapisujemy się w zakrystii. Datę i godzinę swojej służby możemy sprawdzić w dziale: „służba wakacyjna”. Mniej więcej raz na tydzień, zamieszczony tam grafik będzie aktualizowany.

Więcej
Podsumowanie roku formacyjnego...
(2013-06-29)

Spotkanie pofestynowe za nami! Niespodziewanie otrzymaliśmy piękny dar od Pana Boga w postaci pięknej pogody i wspaniałych wzajemnych spotkań. Dla niewtajemniczonych lub tych którzy nie mogli być obecni nadmienimy, że oprócz porządnego czasu na „klachy” było wiele atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć wyczekiwanego dmuchanego zamku – eksploatowanego przez dużych i małych, a także piłki nożnej powodującej, że wszystkie okoliczne ściany (zwłaszcza garaże) zostały maksymalnie „skopane”…

Więcej