Kronika
Aplikacja Responsorium na telefon!
(2013-07-31)

Wszystkim zainteresowanym ministrantom przedstawiamy specjalną aplikację na telefony z systemem Android, która zawiera melodie psalmów, aklamacji i modlitw wiernych. Jest ona przydatna dla kantorów chcących sobie poćwiczyć albo przypomnieć odpowiednie melodie. Jeśli macie taki system, to zainstalujcie sobie darmową aplikację.

Więcej
Zbiórka wakacyjna
(2013-07-23)

Ministrantów nie wyjeżdżających na wakacje, zapraszam w najbliższą sobotę 27 lipca na zbiórkę ministrancką o godz. 9.00. Oprócz bieżących spraw, będzie można odebrać karty kwalifikacyjne na wyjazd do Sopotu oraz uzyskać więcej informacji na ten temat.

Pielgrzymujemy do Rio na Śląsku
(2013-07-15)

Jako Ministranci, Dzieci Maryi i Oaza chcemy brać udział w tzw. „Rio na Śląsku”. Jak zapewne słyszeliśmy 27 i 28 lipca br. młodzież całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem w Rio de Janeiro, a my chcemy spotkać się w Piekarach pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, aby trwać w jedności z Nimi.

Więcej
Roraty 2013!!!
(2013-07-12)

Wielką radością jest codzienne przeżywanie rorat! Z dumą trzeba stwierdzić, że każdego dnia ministranci tłumnie przychodzą na poranne Eucharystie! We wtorek 3 grudnia było nas najwięcej: 34 ministrantów młodszych i 8 starszych (lektorów, animatorów). Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli ani razu albo niezbyt często chodzą by spróbowali swoich sił… Stojąc z zapalonymi lampionami jesteśmy podobni do tych, którzy czuwają, czyli są gotowi na spotkanie z Panem Jezusem…

Więcej
Wakacyjny grafik służby
(2013-07-01)

Mamy już czas wakacji, a wraz z nimi zmieniony plan służby. Na Msze święte i nabożeństwa zapisujemy się w zakrystii. Datę i godzinę swojej służby możemy sprawdzić w dziale: „służba wakacyjna”. Mniej więcej raz na tydzień, zamieszczony tam grafik będzie aktualizowany.

Więcej