Kronika
III Olimpiada Liturgiczna w parafii
(2014-03-09)

W minioną sobotę mieliśmy okazję brać udział w III Olimpiadzie Liturgicznej na szczeblu parafialnym. Wielu naszych ministrantów wykazało się niezwykłą znajomością Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego. Najlepsi z nich będą reprezentowali naszą parafię na Dekanalnym Dniu Wspólnoty 15 marca br.

Więcej
Punktacja za luty
(2014-03-08)

Rozpoczął się nowy miesiąc, a wraz z nim Wielki Post. Najwyższa więc pora na podsumowanie poprzedniego miesiąca - lutego w punktacji ministranckiej.

Więcej
Środa Popielcowa
(2014-03-02)

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy (nie jemy mięsa oraz ograniczamy się do dwóch posiłków sytych lub trzech lekkich). W trakcie każdej Mszy odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu każdy z nas ma służbę obowiązkową.

Więcej
Marcowy numer Małego Gościa
(2014-02-28)

W najnowszym marcowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” znajdziemy wiele artykułów pomagających przeżyć Wielki Post. Lekturę możemy rozpocząć od sądy przeprowadzonej wśród znanych osób, które wypowiadają się na temat stacji Drogi Krzyżowej, które przemawiają do nich najmocniej.

Więcej
Post w intencji pokoju na Ukrainie
(2014-02-27)

Papież Franciszek oraz Episkopat Polski zachęcają nas, aby w najbliższy piątek 28 lutego podjąć post w intencji pokoju na Ukrainie. Przypominamy sobie scenę z Ewangelii, w której apostołowie próbowali wyrzucić złego ducha, a nie potrafili tego uczynić. Wtedy Jezus im powiedział, że ten rodzaj złych duchów można wypędzić tylko postem i modlitwą.

Więcej