Kronika
Stanąć radykalnie obok Chrystusa, czyli Rekolekcje Adwentowe dla animatorów ministranckich!
(2009-11-26)

Tradycyjnie już w naszej archidiecezji w dniach od 27 do 29 listopada 2009 r. w domu parafialnym przy sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku Chwałowicach, odbyły się Rekolekcje dla animatorów ministranckich. Tematyka nawiązywała do wezwania ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia, by stanąć radykalnie obok Chrystusa, które wypowiedział podczas Mszy świętej o rychłą beatyfikację Jana Pawła II 11 X 2009 r. Nawiązując do Ewangelii o człowieku, który pytał Jezusa, co ma czynić, aby osiągnąć życie wieczne. Podczas rekolekcji ministranci chcieli szczególnie przypatrzeć się codziennemu życiu animatora: „Co jesteśmy w stanie dla Jezusa zrobić? Czy jesteśmy w stanie uczynić coś więcej?”…

Więcej
Święto patronalne ministrantów
(2009-11-23)

19 listopada 2009 r. spotkaliśmy się jako brać ministrancka na Mszy świętej dziękczynnej razem z naszym rodzeństwem i rodzicami. Okazją do spotkania było wspomnienie liturgiczne świętego Tarsycjusza. Wiele przygotowań, prób, aby wszystko pozapinać na ostatni guzik. Wybiła godzina 18.00 i zadzwonił dzwonek na wejście. Ruszyła procesja. Za krzyżem maszerowali dziarsko kandydaci na ministrantów, następni młodsi, starsi, lektorzy, animatorzy oraz ministranci „emeryci”, którzy jeszcze nie tak dawno biegali w kraglach po kościele, a dziś są już często żonaci i spełniają ważne funkcje w mieście lub w domu (jeśli im żona pozwoli).

Więcej
12 i 14 listopada – chwila prawdy
(2009-11-14)

Podczas czwartkowej odprawy dla lektorów i starszych 12 listopada i sobotniej zbiórki 14 listopada ministranci brali udział w specjalnym głosowaniu. Ze wszystkich ministrantów wybierano najlepszych. Trzeba było wskazać dwie osoby. Pierwszą jako najbardziej zaangażowaną we wspólnotę i służbę przy ołtarzu, najbardziej kompetentną, pobożną, obowiązkową i sumienną, a drugą jako najlepszego kolegę i przyjaciela.

Więcej
10 listopada – Dekanalne Rozgrywki
(2009-11-10)

10 listopada we wtorek, w godzinie Miłosierdzia, odbyły się Dekanalne Rozgrywki Piłki Nożnej w Zespole Szkół nr 2 w Murckach. Nasza drużyna gimnazjalna – ponieważ jest pobożna – okazała miłosierdzie innym i wystawiła tylko jedną drużynę, która dla jednych niestety, a dla drugich na szczęście pokonała wszystkich rywali, zdobywając I miejsce.

Więcej
30, 31 października – Koniaków City
(2009-10-31)

Już dwa miesiące szkoły, więc najwyższy czas, żeby odpocząć. Ministranci wiedzą jak to robić, więc 30 i 31 października wybrali się na zdobywanie Koniakowa. W godzinach popołudniowych, dwudziestopięcioosobowa grupka wyjechała busikiem w wyznaczonym celu. Jak się okazało nie było to całkiem proste, ponieważ objazdy do Wisły prowadziły przez Berlin albo co najmniej przez Warszawę… Ale udało się…

Więcej
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 3489437