Kronika
Wyjazd na Dekanalny Dzień Skupienia i do kina
(2009-12-01)

Ministrancki Dekanalny Dzień Skupienia, po raz kolejny zgromadził ministrantów naszej okolicy w sobotę 5 grudnia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Murckach. Wyruszyliśmy autobusem z placu przy probostwie o godz. 8.50. Tam na miejscu w ramach dnia wspólnoty uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji Służby Liturgicznej sprawowanej przez ks. Arkadiusza Sitko - dekanalnego opiekuna ministrantów. Kazanie głosił nasz ks. moderator Cezariusz Wala. Oprócz konkursów i poczęstunku mieliśmy trochę czasu, aby poznać ministrantów z innych wspólnot.

Więcej
Stanąć radykalnie obok Chrystusa, czyli Rekolekcje Adwentowe dla animatorów ministranckich!
(2009-11-26)

Tradycyjnie już w naszej archidiecezji w dniach od 27 do 29 listopada 2009 r. w domu parafialnym przy sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku Chwałowicach, odbyły się Rekolekcje dla animatorów ministranckich. Tematyka nawiązywała do wezwania ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia, by stanąć radykalnie obok Chrystusa, które wypowiedział podczas Mszy świętej o rychłą beatyfikację Jana Pawła II 11 X 2009 r. Nawiązując do Ewangelii o człowieku, który pytał Jezusa, co ma czynić, aby osiągnąć życie wieczne. Podczas rekolekcji ministranci chcieli szczególnie przypatrzeć się codziennemu życiu animatora: „Co jesteśmy w stanie dla Jezusa zrobić? Czy jesteśmy w stanie uczynić coś więcej?”…

Więcej
Święto patronalne ministrantów
(2009-11-23)

19 listopada 2009 r. spotkaliśmy się jako brać ministrancka na Mszy świętej dziękczynnej razem z naszym rodzeństwem i rodzicami. Okazją do spotkania było wspomnienie liturgiczne świętego Tarsycjusza. Wiele przygotowań, prób, aby wszystko pozapinać na ostatni guzik. Wybiła godzina 18.00 i zadzwonił dzwonek na wejście. Ruszyła procesja. Za krzyżem maszerowali dziarsko kandydaci na ministrantów, następni młodsi, starsi, lektorzy, animatorzy oraz ministranci „emeryci”, którzy jeszcze nie tak dawno biegali w kraglach po kościele, a dziś są już często żonaci i spełniają ważne funkcje w mieście lub w domu (jeśli im żona pozwoli).

Więcej
12 i 14 listopada – chwila prawdy
(2009-11-14)

Podczas czwartkowej odprawy dla lektorów i starszych 12 listopada i sobotniej zbiórki 14 listopada ministranci brali udział w specjalnym głosowaniu. Ze wszystkich ministrantów wybierano najlepszych. Trzeba było wskazać dwie osoby. Pierwszą jako najbardziej zaangażowaną we wspólnotę i służbę przy ołtarzu, najbardziej kompetentną, pobożną, obowiązkową i sumienną, a drugą jako najlepszego kolegę i przyjaciela.

Więcej
10 listopada – Dekanalne Rozgrywki
(2009-11-10)

10 listopada we wtorek, w godzinie Miłosierdzia, odbyły się Dekanalne Rozgrywki Piłki Nożnej w Zespole Szkół nr 2 w Murckach. Nasza drużyna gimnazjalna – ponieważ jest pobożna – okazała miłosierdzie innym i wystawiła tylko jedną drużynę, która dla jednych niestety, a dla drugich na szczęście pokonała wszystkich rywali, zdobywając I miejsce.

Więcej
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 7
Ilość odwiedzin: 4259138