Sportowe wspomnienia

Nasi rywale z Szopienic wystawili jedynie drużynę w kategorii Starszych (szkoły średnie), co równało się z automatycznym awansem naszych ministrantów z podstawówki i gimnazjum po przez walkower. Naszą parafię reprezentowali : Sebastian Wróbel, Oskar Muller, Andrzej Pawelczyk, Kacper Gieroń, Jan Dybkowski i Mateusz Sadowski.

Mecz poprowadziła pani sędzia posiadająca specjalne uprawnienia sędziowskie nadane przez PZPN, gdy na zegarze wybiła odpowiednia godzina mecz się rozpoczął. Od pierwszej minuty obie drużyny nie dawały za wygraną, piłkarze z Szopienic musieli sprostać naszej szczelnej obronie, niestety nawet u najlepszych nie wszystko idzie zgodnie z planem i tak padła pierwsza bramka w meczu. Na odpowiedź ministrantów z Bogucic nie trzeba było czekać długo, ponieważ gol dla naszej drużyny padł po asyście rywala, błąd ten wykorzystał Oskar Muller. Szopienice odpowiedziały szybko i skutecznie co zakończyło się drugą bramką. Koniec pierwszej połowy nie przebiegł pomyślnie dla naszych piłkarzy ponieważ po indywidualnej akcji przeciwnika padła trzecia bramka dla Szopienic. Bramkę kontaktową w drugiej połowie zdobył Oskar Muller. Szopienice nie pozostawały nam dłużne i szybko wznowili grę zmasowanymi atakami na naszą bramkę, świetna postawa naszych obrońców pozwoliła na zneutralizowanie szarży rywali i wyprowadzenie kontry, która również zakończyła się bramką dla Bogucic dającą wyrównanie. Tym trafieniem Oskar skompletował hat-tricka. Po błędzie w komunikacji poprzez zderzenie się naszych piłkarzy w walce o piłkę, piłkarz z Szopienic zyskał pustą drogę do naszej bramki co skończyło się zmianą wyniku na 4:3 dla ministrantów św. Jadwigi. Wraz z golem rozległ się dźwięk gwizdka kończącego to spotkanie.

Mimo, że porażka w eliminacjach wiąże się ze smutkiem i niedosytem to te doświadczenia tylko nas umocnią i zmotywują do dalszej pracy na treningach by za rok wrócić jako mistrzowie dekanatu .

 

An. Mateusz Sadowski

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4077286