Wyjazd ministrantów i rodziców...

Podróżowanie rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 8.00 w naszym kościele (służymy w komżach świątecznych). Około godziny 9.00 autobusami udajemy się w kierunku obozu harcerskiego w Wapienicy. Następnie spacerkiem przejdziemy w kierunku zapory wodnej, by wejść na szlak prowadzący na Szyndzielnię.

Po dojściu na szczyt i przejściu do schroniska, ministranci będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach w grupach, a rodzice chwilę się zrelaksować i odpocząć lub kupić sobie kawę czy herbatę w schronisku.

Około godz. 14.00 przejdziemy w kierunku stacji kolejki gondolowej – jednej z najnowocześniejszych w Polsce, by zjechać do stacji dolnej. Następnie udamy się w kierunku szałasu regionalnego na wspólną biesiadę.

Do dyspozycji ministrantów będzie plac zabaw oraz tereny zielone wokół restauracji.  Młodsi będą mieli okazję bawić się pod opieką animatorki, która przygotowała dla nich specjalne zabawy i konkursy. Starsi będą mieli okazję pograć w piłkę nożną lub tzw. „ziemniaka”.

Gdy zgłodniejemy będziemy zaproszeni do skosztowania pysznego żurku z jajkiem i kiełbasą, delektowania się karczkiem z grilla w aromatycznych przyprawach lub kiełbasą z ogniska. Na wszystkich czeka chleb wiejski, smalec domowy z cebulką i ogórki małosolne.

Nie może zabraknąć kropki nad „i” czyli specjalnego kołocza makowo – serowego, kawy i herbaty oraz zimnych napojów. We własnym zakresie dorośli będą mogli nabyć „zupę chmielową” czy też inne napoje.

Biesiadzie będzie towarzyszyła specjalnie grając dla nas kapela góralska…

Zatem do soboty… :-)

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4072832