Ministrancki Różaniec

Ci, którzy maja rozważania albo prowadzenie dziesiątek, proszę o przyjście do zakrystii o 16.50 


1 Dziesiątka

rozważanie: Andrzej Pawelczyk
prowadzenie: Kuba Pawlak

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Bóg Ojciec nakazuje ludziom słuchać swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Za każdym razem, kiedy wsłuchujemy się w Liturgię Słowa, sam Bóg przemawia do naszych serc. Każde otwarcie Pisma Świętego jest otwarciem się na głos Boga. Każda próba naśladowania Jezusa, choćby w najdrobniejszych gestach, jest wsłuchaniem się w Jego życie. Nie proponuje on życia łatwego – zapowiada życie trudne, pełne przeciwności, ale obiecuje, że będzie z nami aż do skończenia świata.

Czy jestem gotowy, aby posłuchać Jezusa i pójść za Nim?

2 Dziesiątka

rozważanie: Kacper Gieroń
prowadzenie: Paweł Matusik

Cud w Kanie Galilejskiej
„Dobre wino”. Chrześcijanin to człowiek należący do Chrystusa. Relacje z ludźmi sprawiają, że czujemy się potrzebni i szczęśliwi. Przyjaciele rozumieją się bez słów i mogą spędzać za sobą długie godziny nie odczuwając znużenia. Do przyjaźni ze sobą wzywa sam Jezus, który nie chce zostawić nas samych. Przebywanie z Jezusem, podobnie jak przebywanie z przyjacielem, powinna dawać sercu pokój i radość.

Czy traktuję Jezusa jak przyjaciela?

3 Dziesiątka

rozważanie: Szymon Molitorys
prowadzenie: wspólnie

Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jezus przyszedł, aby nas zbawić i zmazać nasze grzechy. Ludzie, którzy Go wtedy słuchali, pod wpływem jednego słowa, jednego spojrzenia potrafili całkowicie zmienić swoje życie. Jezus uzdrawiał, czynił znaki i cuda pod wpływem wiary ludzi. Ci, którzy doświadczyli cudów, uwierzyli w to, że Bóg kocha ich bezgranicznie.

Czy wierzę w to, że Bóg mnie kocha?

4 Dziesiątka

rozważanie: Szczepan Waleczek
prowadzenie: Krzysiu Reimannn

Przemienienie na górze Tabor
„Twarz Jego zajaśniała jak słońce”. Uczniowie podczas Przemienienia byli wpatrzeni w Jezusa. Nie mogli oderwać wzroku od Jego boskiej twarzy. W Jezusie było jednak inne, jeszcze bardziej pociągające piękno. Jego wnętrze było tym, co fascynowało ludzi. Dlatego chodziły za Nim tłumy i dlatego Apostołowie założyli Kościół, do którego należymy. On był Mistrzem, a oni uczniami. Będąc przy Nim potrafili dokonać wielkich rzeczy.

Czy Jezus jest moim Mistrzem?

5 Dziesiątka

rozważanie: Łukasz Kalisiak
prowadzenie: Kamil Kapitan

Ustanowienie Eucharystii
„To jest bowiem Ciało Moje”. Eucharystia jest największą tajemnicą chrześcijaństwa. W Niej Jezus Chrystus  – Bóg przekraczający wszelkie ludzkie umysły staje się obecny w małym kawałku chleba. Tak małym, tak nikłym, że często niezauważonym i zlekceważonym. Człowiekowi wobec tak wielkiej tajemnicy nie pozostaje nic innego, jak tylko uwielbiać Boga w ciszy swojego serca.

Czy jestem świadomy obecności Jezusa w Eucharystii?

 

An. Patryk Paszko

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4077236