Wyjazd do Krakowa

Następnie zwiedzić Centrum Jana Pawła II, gdzie zobaczymy wyjątkowe miejsca np. kaplicę MB Piekarskiej, ufundowaną przez diecezję katowicką czy kaplicę św. Kingi z płaskorzeźbami wykonanymi przez górników z kopalni soli z Wieliczki. Ponadto będziemy mieli okazję zobaczyć przejmującą pamiątkę po zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II – zakrwawioną papieską sutannę z 13 maja 1981 r.

W przyszłym roku, kiedy przyjedzie papież Franciszek do Polski i młodzi z całego świata, nie będzie okazji spokojnego zwiedzania tych miejsc, dlatego prawie rok wcześniej wyruszamy na pielgrzymkę, aby zobaczyć miejsca skąd „wyszła” iskra Bożego Miłosierdzia, o której wspominał Jan Paweł II.

Oprócz tych wyjątkowych miejsc będziemy uczestniczyć w programie „Na ścieżkach wiary”. Jest to program, w którym poznamy historię Chrześcijaństwa. Będziemy przechodzić przez 6 sal kinowych, gdzie w każdej poznamy coś wyjątkowego.

Sala 3D to trójwymiarowa podróż śladami Jezusa Chrystusa. W sali ruchu siedząc w ruchomych fotelach obserwujemy opisane w Biblii fascynujące dzieło stworzenia świata. W dwóch kolejnych salach, inspiracji i wyobraźni, poznajemy znaczenie słowa dobro. Dowiadujemy się w jaki sposób czynić dobro i dlaczego warto to robić. W sali muzyki, wśród świateł odkryjemy tajemnice, które kryją słowa i melodie niektórych utworów. W sali interakcji odpowiemy na pytania dotyczące tradycji świąt kościelnych, symboli wiary oraz historii Kościoła.

A dokładniej: w sali muzyki wśród świateł i dodatkowych efektów wizualnych dowiemy się jakie tajemnice, kryją słowa i melodie niektórych utworów. Przekonamy się co było inspiracją do napisania słów i melodii „Cichej Nocy”, jednej z najpiękniejszych kolęd.

W sali wyobraźni, podczas słuchowiska poznamy postawy godne dobrego Chrześcijanina. To historie ludzi, którzy swoim postępowaniem udowodnili, że czynienie dobra nie powinno być aktem życzliwości wobec bliźniego, ale przede wszystkim źródłem satysfakcji dla nas samych.

W sali interakcji, przy użyciu specjalnych pilotów weźmiemy udział w interaktywnej grze, dzięki której poznamy odpowiedzi na pytania dotyczące tradycji świątecznych, świąt kościelnych, symboli wiary oraz historii Kościoła.

W sali ruchu siedząc w specjalnych, ruchomych fotelach będziemy obserwować opisane w Biblii fascynujące dzieło stworzenia świata. Piękne obrazy, doskonałej jakości dźwięk oraz inne działające na ludzkie zmysły efekty, pomagają dostrzec doskonałość dzieła bożego.

Wielu młodych ludzi staje przed problemem wyboru, które wartości traktować jako najważniejsze: konsumpcyjne, materialne czy może moralne - wyznaczające nasz stosunek do drugiego człowieka. W sali inspiracji porozmawiamy o dobroci. Wyjaśniamy pojęcie słowa, które przywykliśmy ignorować. Dowiemy się w jaki sposób czynić dobro, jak się nim dzielić i dlaczego warto to robić.

W sali 3D podążymy śladami Jezusa Chrystusa. Nie tylko poznamy dzieje Jego wyjątkowego życia, ale dzięki trójwymiarowej technologii odbędziemy podróż do Ziemi Świętej, do miejsc w których żył i nauczał Jezus, od Betlejem i Nazaretu, przez Galileę, aż po Jerozolimę.

Zapowiada się bardzo ciekawy dzień….


Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4079625