Powakacyjna pielgrzymka - zapowiedź

Po wspólnej modlitwie na rozpoczęcie będziemy mogli dowiedzieć się o znaczeniu historycznym tego miejsca. Wysłuchamy konferencji mobilizującej do dalszej pięknej służby oraz w radosnym śpiewie uwielbimy Boga.


Na pielgrzymce będziemy też pełnić swoje obowiązki, ale o tym dowiemy się odprawie i zbiórce (data zostanie podana) w tygodniu poprzedzającym pielgrzymkę.

Około godz. 10.45 w strojach liturgicznych (kolor czerwony), ze sztandarami ministranckimi, wraz z księżmi opiekunami, wyruszymy w procesji do katedry Chrystusa Króla. Pójdziemy razem z katowicką orkiestrą dętą, w której na co dzień gra lub grało wielu mężczyzn będących kiedyś lub nadal ministrantami. Utwory orkiestry będziemy przeplatać własnym, radosnym śpiewem.

Po dojściu do katedry Chrystusa Króla – ok. 11.30 – będziemy uczestniczyć we Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Chcemy modlić się za całą wspólnotę ministrantów diecezji, a podczas Eucharystii szczególnie podziękować Bogu za dar wakacyjnych rekolekcji ministranckich. Po Komunii świętej, ks. Arcybiskup pragnie szczególnie podziękować Paniom Kucharkom gotującym na ministranckich turnusach oraz innym osobom odpowiedzialnym za wakacyjne rekolekcje.

Po Mszy świętej pragniemy przedłużyć nasze świętowanie. Na każdego ministranta czeka pyszna drożdżówka i napój. Ponadto będzie można nabyć misyjne lody, skorzystać z dmuchanego zamku czy koła fortuny, nabyć pop – corn lub cukrową watę. Ministranci, którzy byli na tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych będą mogli zrealizować swoje kupony z rekolekcji.

Po pozytywnych głosach z ubiegłych lat kontynuujemy konkursy z „Małym Gościem Niedzielnym” i Księgarnią św. Jacka. Podczas pielgrzymki ministranci będą mieli możliwość nabycia „Małego Gościa Niedzielnego” ze specjalnym kuponem, a w księgarni św. Jacka zrobić zakupy za min. 5 zł. Otrzymane kupony, wrzucone do specjalnych urn (w księgarni oraz na stoisku „MGN”) o godz. 15.00 wezmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów, Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Księgarnię św. Jacka.

Około godz. 14.00 na schodach katowickiej kurii będzie specjalny pokaz iluzji w wykonaniu Tomasza i Alana – finalistów „Mam Talent”. Ministranci będą mogli współtworzyć spektakl poprzez aktywny udział w przygotowanych sztuczkach. Całość pielgrzymki zakończy się losowaniem nagród o godz. 15.00. Do wygrania m.in.: zegarek i pióro podarowane przez ks. Arcybiskupa, tablet ufundowany przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”, rower ufundowany przez Księgarnię św. Jacka, a także wiele markowych sportowych koszulek, piłek i gadżetów.

Serdecznie zapraszamy na ministrancką pielgrzymkę w sobotę 29 sierpnia br!

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 4
Ilość odwiedzin: 4397594