List do Nuncjusza Apostolskiego w Polsce

Katowice, dnia 6 sierpnia 2015 r.

 

Jego Ekscelencja
Czcigodny Ksiądz Arcybiskup
Celestino Migliore
Nuncjusz Apostolski w Polsce


Drogi Księże Arcybiskupie!

     W naszych sercach wciąż pozostaje wieka radość ze spotkania z Księdzem Arcybiskupem w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie. Z rozrzewnieniem wspominamy Ofiarę Mszy Świętej, pod przewodnictwem Księdza Nuncjusza, podczas której mogliśmy służyć Chrystusowi przy Jego Ołtarzu. Eucharystia ta w sposób niezwykły wyrażała jedność całego Kościoła z Ojcem Świętym Franciszkiem na czele, ponieważ była sprawowana przez Jego Wysłannika w Polsce.

     Dziękujemy również za niezmiernie gościnne przyjęcie oraz troskę o nasze codzienne, ministranckie problemy i zajęcia. Żywe zainteresowanie i ojcowska miłość, która stała się naszym udziałem, była dla nas pięknym znakiem jedności Kościoła; doświadczając bowiem serdeczności i zainteresowania ze strony Księdza Nuncjusza czuliśmy się tak, jakby troszczył się o nas sam Ojciec Święty. Dziękujemy za szczere i serdeczne rozmowy, jakie Ksiądz Arcybiskup z nami prowadził.

     Spotkanie z Księdzem Nuncjuszem utwierdziło nas w spoglądaniu na Kościół jak na wielopokoleniową rodzinę, w której skarb wiary jest przekazywany z pokolenia na pokolenie z serdeczną miłością. Zapewniamy o gorącej i nieustannej modlitwie za Księdza Arcybiskupa przed wizerunkiem Boguckiej Pani w naszej Bazylice oraz prosimy o pamięć modlitewną w naszej intencji, aby Chrystus królował nam zawsze i wszędzie, jak głosi nasz ministrancki hymn.

                                 

                                                      Ministranci z Katowic Bogucic

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4074643