Warszawa 2 i 3 dzień - na gorąco

Odwiedziliśmy miejsca, gdzie pracuje i mieszka Prezydent, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem oraz skosztowaliśmy warszawskiego specjału - pizzy. Następnie mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

W środę rano udaliśmy się na wizytę u Nuncjusza Apostolskiego - abp Celestino Migliore. Służyliśmy do Mszy Świętej sprawowanej przez Nuncjusza w jego prywatnej kaplicy, a następnie zostaliśmy zaproszeni na śniadanie. Nasz gospodarz ujął nas swoją życzliwością i otwartością - chętnie robił sobie z nami zdjęcia, częstował wszystkich serem oraz rozmawiał o naszych ministranckich podróżach. Nuncjatura zrobiła na nas spore wrażenie - wielu zapragnęło do niej powrócić w sutannach. Dzięki tej wizycie na pewno zwiększy się liczba powołań z naszej parafii.

Po wizycie u ambasadora Watykanu udaliśmy się na Powązki - cmentarz, na którym spoczywa wielu zasłużonych ludzi ze świata nauki, kultury oraz polityki. Modliliśmy się nad grobami Ireny Jarockiej, Marii Kownackiej, Czesława Niemena, Jana Nowaka - Jeziorańskiego i Władysława Stanisława Reymonta. Po drodze wstąpiliśmy do muzeum poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Następnie odbyliśmy przejażdżkę sławnym warszawskim metrem i zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną...

An. Patryk Paszko


 

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 4
Ilość odwiedzin: 4079237