Wyjazd do Warszawy

     Po Eucharystii zabieramy je, jak również stroje ministranckie i przechodzimy na parking przy probostwie, następnie wyjazd. Powrót z wycieczki przewidywany jest w środę w godzinach wieczornych.

     Pamiętamy, aby zabrać: śpiwór, właściwe ubranie na deszcz i pogodę, przybory do higieny osobistej. Osoby zażywające lekarstwa zabierają je ze sobą. Ci którzy potrzebują, koniecznie aviomarin lub lokomotiv. Bierzemy mały plecaczek do chodzenia po Warszawie.

    Przedstawiamy przewidywany plan zwiedzania, który może ulec zmianom i modyfikacjom.

   W poniedziałek będziemy zwiedzać miejsca związane z osobą św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie.

     Na drugi dzień planujemy m.in. spacer po Łazienkach Królewskich, przejazd koło Sejmu Traktem Królewskim do Grobu Nieznanego Żołnierza.  O godz. 12 zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dalej przejdziemy Krakowskim Przedmieściem. Wstąpimy do kościoła św. Krzyża z sercem Władysława  Reymonta i Fryderyka Chopina, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, kościół sióstr Wizytek (w którym proboszczem był ks. Jan Twardowski, podejdziemy pod domek, w którym mieszkał). Następnie Starówka: Zamek Królewski - dziedziniec, Katedra, Rynek, Syrenka, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Otrzymamy czas wolny na Starówce. Następnie zobaczymy Pałac Kultury i Nauki. Na końcu podjedziemy do Wilanowa do Świątyni Opatrzności Bożej.

     Na następny dzień w środę zobaczymy cmentarz na Starych Powązkach. Ten cmentarz jest stary, piękny i zabytkowy. Posiada swój urok, są tam pochowane znane osoby ze świata literatury i sztuki. 
Następnie muzeum ks. Jerzego Popiełuszki i kościół św. Stanisława Kostki. A potem oczekiwane Muzeum Powstania Warszawskiego.

A może jesycze jakieś ciekawe miejsca zobaczymy???


Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 4
Ilość odwiedzin: 4397558