Wspomnienie po Dekanalnym Dniu Wspólnoty

Pierwszym punktem programu był konkurs liturgiczny. Laureaci etapów parafialnych zmierzyli się ze sobą na szczeblu dekanalnym. Naszą parafię reprezentowali: Łukasz Kalisiak, Andrzej Pawelczyk i Patryk Paszko. Pozostali ministranci w tym czasie rozwiązywali quizy.

Następnie każda wspólnota krótko się przedstawiła i udaliśmy się na spotkania w grupach. Dotyczyły one insygniów biskupich. Poznaliśmy nie tylko wygląd m. in. pastorału czy mitry, ale także ich historię i symbolikę.

Po spotkaniach w grupach udaliśmy się na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, po której ksiądz Czarek odprawił Mszę Świętą.

Ostatnim punktem, na który wszyscy czekali, było ogłoszenie zwycięzców. Uhonorowano naszą drużynę piłkarską z gimnazjum, która zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach dekanalnych. Poza tym rozlosowano nagrody spośród uczestników quizu.

Największą niespodzianką był fakt, że Łukasz Kalisiak, Andrzej Pawelczyk i Patryk Paszko pokonali reprezentantów innych parafii w konkursie liturgicznym i pojadą do seminarium na etap diecezjalny. Ciekawe, czy zostaną w seminarium na dłużej?

Zdjęcia z opisywanego wydarzenia już w galerii...

Patryk Paszko

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 5
Ilość odwiedzin: 4397543