Włochy dzień 7

Poranek w polowych warunkach - toaleta i śniadanie na stacji benzynowej. No przynajmniej każdemu smakowało, bo bułki nie były takie codzienne, zajadaliśmy się ciabatami! Nie znalazł się ministrant, któremu tak pięknie pachnące pieczywo by nie smakowało.

W końcu wybiła upragniona godzina dziesiąta i wkroczyliśmy do Mirabilandii. Gdybym miał opisać wszystkie swoje przeżycia, to dzisiaj na pewno spać bym się nie położył. Mogę Was jednak zapewnić, że było mnóstwo zabawy tak dla dużego jak i małego. 

Były karuzele tak szybkie, że trudno było złapać oddech, były takie, które przywoływały nostalgię "dawnych dobrych czasów", takie, które nie pozostawiały na człowieku suchej nitki i takie na którcyh można było spokojnie spoglądać na panoramę okolicy.

Mnie osobiście sparaliżował strach w "domu strachów" pełnym żywych aktorów... wizyta tam kosztowała dodatkowe 5e, ale jak to zwykle w takich przypadkach bywa były to pieniądze dobrze wydane.

Przyjemnie było też stoczyć bitwę morską na armatki wodne, gdzie wraz z Księdzem opiekunem, my jako animatorzy zmierzyliśmy się z drużyną ministrantów. Mecz zakończył się remisem, ponieważ obydwie drużyny były solidnie przemoczone.

My jako stare konie i wyjadacze kolejek górskich zwróciliśmy nasze oko na co bardziej klasyczne przejażdżki, w tym jazda na koniku (na karuzeli), obrotowe filiżanki. Z tym wiąże się niestety smutna historia, bo nie tylko młodsi mają pewne ograniczenia, starsi też, więc wesołą ciuchcią się nie przejechaliśmy.

Najszybsza kolejka ISpeed odmieniała serca nawet najzatwardzialszych tchórzy - potem już żadna kolejka nie była im straszna, a każdy rozważał ponowny przejazd.

To tyle. Mogłoby być więcej, ale co wtedy wasi synowie wam poopowiadają?

Do poczytania nie koniecznie jutro bo nie będę miał dostępu do internetu.

R. i K. 

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4074582