Panewniki - garść informacji

Hasło „Rodzina Miłością Wielka" zostało umieszczone pod główną scenerią panewnickiego żłóbka, aby od razu móc wpatrywać się w Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.

W prawym skrzydle wyróżniony został bł. Edmund Bojanowski, założyciel Sióstr Służebniczek, których dom prowincjalny znajduje się w pobliżu bazyliki. W roku 2014 mija 200 lat od narodzin bł. Edmunda. Ukazany został mały fragment działalności Sióstr - praca z dziećmi w Ochronce.

W scenie z lewej strony, widzimy św. Franciszka z Asyżu pośród ubogich i obok papieża Franciszka wpatrzonego w patrona swego pontyfikatu. Papież ciągle przypomina nam o trosce o ubogich i wyraża pragnienie Kościoła skromnego, prostego i ubogiego.

Oprócz tradycyjnego żłóbka w Bazylice można również  zwiedzać żłóbek ruchomy (wychodząc głównym wyjściem z Bazyliki należy kierować się na prawo). Ze żłobka ruchomego można przejść na teren ogrodu klasztornego do żywego żłóbka, w którym dodatkową atrakcją są żywe zwierzęta: kucyk, owce, koza, oślica, bażanty, kaczki, kaczki miniaturki, gołębie i strusie. Przechodząc od ruchomej stajenki do żywego żłóbka, można zatrzymać się w „Herbarium Św. Franciszka”, by napić się gorącego naparu z ziół klasztornych.

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 9
Ilość odwiedzin: 4079745