Pielgrzymujemy do Rio na Śląsku

Wszystkich chętnych pragnących wyruszyć do Piekar na „Śląskie Rio” zapraszamy do zapisów u koordynatorów pielgrzymki, których e-maile i numery telefonów zamieszczamy poniżej.

Program pielgrzymowania i spotkania w Piekarach Śląskich

Niedziela 28 lipca 2013 r.
6.30 – piesza pielgrzymka z Bogucic do sanktuarium MB Piekarskiej
12.30 - Wprowadzenie do wspólnotowego Wyznania Wiary. Eucharystia z homilią ks. abp. Wiktora Skworca (zabieramy stroje ministranckie)
14.00 – czas na posiłek (we własnym zakresie)
15.00 TELE MOST: Msza św. na zakończenie ŚDM z Ojcem Świętym Franciszkiem

Powrót autobusem miejskim do Katowic w godzinach wieczornych.


Zapisy na wspólne pielgrzymowanie przyjmują:

Sebastian Nowak – Ministranci oraz inni chętni (sebnow1993@interia.pl 507 350 394)
Dorota Janus – Dzieci Maryi (janus_dorota@wp.pl 728 709 938)
Marta Jokiel – Oaza (martusiaaa07@gmail.com 605 582 833)
Ks. Piotr Larysz – wyjazd rowerowy

 

Zaproszenie młodzieży do udziału w „Rio na Śląsku”.
Droga Młodzieży! Drodzy Diecezjanie!

Przed nami szczególny czas w życiu Kościoła Powszechnego. Już niebawem reprezentanci młodzieży z całego świata zgromadzą się w Rio de Janeiro, aby pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka przeżywać 28. Światowe Dni Młodzieży.
 Przypominając o tym ważnym wydarzeniu, proszę wszystkich diecezjan
o modlitwę w intencji ludzi młodych, którzy – w różny sposób – wezmą udział
w tym wielkim święcie wiary. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem – którego statua góruje nad Rio de Janeiro – przyniesie wszystkim młodym chrześcijanom umocnienie wiary i pogłębi w nich pragnienie budowania żywej wspólnoty Kościoła.

Drodzy Młodzi!
Zachęcam Was serdecznie do włączenia się w przeżywanie Światowego Dnia Młodzieży. Dziś – dzięki mediom i rozbudowanej komunikacji w przestrzeni internetu – jest to możliwe i łatwe. Trzeba tylko Waszego zainteresowania i zaangażowania,
by dołączyć do młodych ludzi z całego świata, spotykających się z tym szczególnym Świadkiem wiary, jakim jest papież Franciszek.
W dobrym przeżyciu Światowego Dnia Młodzieży pomoże Wam z pewnością inicjatywa: „Rio na Śląsku”. Odbędzie się ona w Piekarach Śląskich, w dniach 26-28 lipca br. Zgromadzeni w tamtejszym sanktuarium połączą się z Rio de Janeiro
– za pośrednictwem telemostu – by wziąć udział w najważniejszych spotkaniach, modlitwach i nocnym czuwaniu z Ojcem Świętym. Mimo różnicy czasu i odległości, chcemy trwać w duchowej jedności ze wspólnotą wiary, która zgromadzi się w Rio, aby wysłuchać katechez związanych z tematem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).
Punktem kulminacyjnym „Rio na Śląsku” będzie Eucharystia, którą będziemy celebrować w niedzielę 28 lipca o godzinie 12.30 na Wzgórzu Piekarskim, gdzie każdego roku gromadzą się na pielgrzymkach stanowych Wasi ojcowie i matki. Teraz to miejsce zajmiecie Wy – Młodzi, będący nadzieją Kościoła na Górnym Śląsku – aby
w łączności z młodzieżą w dalekiej Brazylii radośnie przeżywać Wasze powołanie
i wiarę, których fundamentem jest Jezus Chrystus, jedyny Odkupiciel Człowieka.
Serdecznie Was zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do sanktuarium Matki Jezusa w Piekarach Śląskich: do modlitwy, świętowania i dzielenia się wiarą. Zaproszenie to kieruje do młodych z Ruchu Światło-Życie, do lektorów i animatorów ministranckich, do animatorek Dzieci Maryi, do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, do tych wszystkich, którzy w 2013 roku – a także w poprzednich latach – przyjęli Sakrament Bierzmowania. Zapraszam również alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Ufam, że w każdej parafii znajdą się młodzi liderzy, którzy zorganizują pieszą pielgrzymkę – lub wspólny wyjazd – na to niezwykłe wydarzenie, jakim będzie „Rio na Śląsku”.
Na pielgrzymowanie do Piekar Śląskich, z serca udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI


Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4079699