Informacje festynowe o wykonawcach

Claudia i Kasia Chwołka
    Te dwie wspaniałe piosenkarki śpiewają po naszymu, po ślonsku! Choć wielu myśli że te dwie piękne piosenkarki to siostry, to tak naprawdę to córka z mamą. Do 2011 roku prowadziły kariery solowe, ale gdy zaczęły śpiewać w duecie zaczęły odnosić liczne sukcesy - wśród nich m.in. Grand Prix na III Festiwalu Śląskich Szlagierów! Claudia i Kasia to takich szlagierów jak "Gorące lato" czy "Wołom cie mamo". Ich piosenek mamy okazję słuchać na co dzień w rozmaitych rozgłośniach radiowych czy oglądać ich teledyski w TV Silesia, a pewnie nie jeden z nas ma ich płytę "Co nom w sercach gro" w swojej kolekcji!

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o płytach, które wokalistki wydały, to przeczytajcie co same o swojej pracy piszą: „Rok 2011 był do nos fest robotny, bo miyndzy koncertami, wyjazdami, cołki czos nagrywały my śpiywki coby my sie tyż mogły pochwolić naszom płytkom. To marzynie udało nom się zrealizować i tako płytka ukozała sie we siyrpniu. Na nij znodło sie 14 utworów w tym jedna śpiywka, napisano specjalnie na rocznica śmierci naszego Papiyża Jana Pawła II. Płytka opowiado głównie o naszym piyknym Ślonsku.... (Przijedź na Ślonsk) o tyj ziymi, jeji bogactwach, ale tyż o ludziach, miłości człowieka do człowieka, do rodzinnego domu o tynskonocie, powrotach (Wspomnij swój dom, Niy wyjyżdżej) Nie brakuje tyż na nij tego co Ślonzoki lubiom nojbardzij... czyli chyńci do zabawy, wesołości... (Bydymy razym śpiywać, Ino do przodku, Anioł i dioboł, Bydzie haja, Czas na zabawa)
Jesiyniom 2012 roku zaczłymy robota nad naszom wymarzonom płytkom z pastorałkami i kolyndami. Udało nom sie zrealizować te marzynie i tak już na poczontku grudnia cieszyłymy sie tym kronżkiym. Udało nom sie tyż zrealizować pora fajnych koncertów kolyndowych na kerych to ludzie mogli razym z nami pośpiywać piykne, tradycyjne, polskie kolyndy. Momy nadzieja, że ta płyta bydzie żyć wiecznie i umili Wom niyjedne
Świynta Bożego Narodzynio.
Na poczontku kwiytnia 2013 roku skończyłymy przigotowania najnowszyj płyty "Co nom w sercach gro". Już tera je ona we sprzedaży na kożdym naszym koncercie (na kere serdecznie Wos zaproszomy). Płyta ta utrzimano je w trocha innym klimacie muzycznym, nowe brzmiynia i nowe pomysły na scyniczny wyglond. Momy nadzieja, że bydziecie sie dobrze bawić przi rytmach naszyj najnowszyj płyty. Teksty jak i muzyka do wszystkich piosynek napisałymy same, zaś aranże śpiywek zawdziynczomy Kazikowi Sas, kery tyż czuwoł nad nagraniami. Życzymy miłego słuchanio.

Zespół taneczny "Sukces" z Rydułtów
    Dziewczęca grupa taneczna której choreografem od wielu lat jest Zofia Dąbrowska, natomiast liderem już od samego początku istnienia Aleksandra Wolner. Zespół "Sukces" urzeka widownię nie tylko swymi fenomenalnymi umiejętnościami tanecznymi ale również bogactwem strojów całkowicie zaprojektowanych przez panią Aurelię Wojaczek! Każdy występ to inny strój, dlatego ich występ jest prawdziwą ucztą dla oczu! Zespół występował z wieloma gwiazdami m.in. Michałem Milowiczem, Katarzyną Cichopek
czy Marylą Rodowicz.
Zespół taneczny Sukces w swoim repertuarze posiada kilkadziesiąt układów tanecznych. Podczas występów zabiera widzów w podróż dookoła Świata prezentując tańce z różnych krajów: hiszpańskie Passo doble,  niemiecką polkę bawarkę, taniec rosyjski, walc wiedeński, grecką zorbę, porywający francuski can can, taniec country, taniec turecki, węgierski czardasz, a także królującą na estradach, brazylijską sambę w przepięknych pióropuszach.
Inne tańce z repertuaru grupy tanecznej Sukces to: Hello Dolly, Marsz Radeckiego, New York, Rock & Roll, Let' get loud, Chicago, Mambo, Prawy do lewego, Boogie -  woogie, Różowa pantera, Polka Tricz tracz, układ jazzowy.
Nie brakuje również tańców narodowych najczęściej prezentowanych poza granicami naszego kraju: polonez, krakowiak, mazur. Tak różnorodna oferta pokazów artystycznych jest dowodem wysokiego poziomu umiejętności tanecznych dziewcząt z zespołu Sukces. Warto dodać, że każdy układ taneczny prezentowany jest w odmiennym, bogatym i oryginalnym stroju.

Gospel Sound
    To znany i lubiany chór gospel który rozpoczął działalność w 2010 właśnie w naszej parafii z inicjatywy dyrygentki chóru Jolanty Jach. Ich melodyjne, silne głosy oraz piękna muzyka - to właśnie one pozwalają chórowi we wspaniały sposób głosić ewangelię oraz porywać serca, bo jak sami mówią Gospel Sound to więcej niż tylko chór, to wspólnota ludzi z pasją!

Pokaz szermierki sportowej
Pokaz szermierki - Szabla! Broń, która już od średniowiecza kojarzona była z Polakami którą to Polacy wywalczyli sobie chlubną pozycję wśród krajów XVI-XIX Europy, powraca w nowej formie. A do tego szpada - broń francuskiej arystokracji!  Zobacz jak doskonalona przez wieki technika walki prezentuje się w naszym narodzie obecnie, w duchu sportowej rywalizacji. Odnajdź w sobie Sarmatę oglądając przykładowe pojedynki, oraz ćwiczenia, w wykonaniu sportowców reprezentujących nasz kraj na międzynarodowych arenach, którzy doskonalili swój fach wśród najlepszych trenerów (Krzysztofa Brola i obecnego trenera kadry narodowej Ryszarda Czaji). Poznaj ten piękny sport!

Przedszkolaki na scenie
Po raz trzeci wielki występ najmłodszych artystów! Uchylamy rąbka tajemnicy. Grupa dzieci z przedszkola św. Jadwigi  i Przedszkola Parafialnego wystąpi z pięknymi tańcami. Dzieci wystąpią również z tańcem z kółeczkami. Na występ zapraszamy szczególnie dzieci najmłodsze.

Hip – hop, czyli dziewczyny Pani Asi w akcji
Zespół powstał 3 lata temu pod przewodnictwem choreografa pani Joanny Fujawa. W obecnym składzie tańczy od pół roku. Preferowany styl tańca to hip hop . Będziemy mieli okazję zobaczyć

Bogucickie talenty oraz „Jak się hajtać to ino w Bogucicach!”
Oprócz opisanych ciekawych punktów programu, na festynie będziemy mieli okazję podziwiać Boguckie talenty, czyli młodych ludzi grających na rozmaitych instrumentach. Oprócz tego przedstawienie Księży naszej parafii, które co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem. W tym roku Dąbrowsko i Walowo toczą dysputy na temat bieżących wydarzeń w parafii oraz jedna z nich zeswatała swoje dziecko i teraz chce je wydać za mąż. Co z tego wyniknie
zoboczycie na scenie…

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4074479