Rekolekcje wakacyjne 2013

PUNKTY REKOLEKCYJNE:
Bielsko Lipnik – Ośrodek Caritas (diecezji Bielsko-Żywieckiej), ul. Polna 21
Bielsko Lipnik – Dom Sióstr Szkolnych de Notre Dame, ul. Polna 51
Brenna Leśnica
Kalna k. Żywca – Dom przy parafii św. Antoniego
Brenna Dom Klerycki „Tabor”, ul. Leśników 36, 43-435

TERMINY TURNUSÓW w 2013 r.:
Turnus I     1 VII – 9 VII
Turnus II     11 VII – 19 VII
Turnus III    22 VII – 30 VII
Turnus IV    1 VIII – 9 VIII
Turnus V    12 VIII – 20 VIII

PRZEZNACZENIE:
Turnusy w ośrodkach rekolekcyjnych:   
Bielsko Lipnik CARITAS – (turnusy: I, II, III, IV, V) przeznaczone dla ministrantów po 2,3,4 klasie Szkoły Podstawowej (włącznie)
Bielsko Lipnik Siostry de Notre Dame – (turnusy: II, III, IV) przeznaczone dla ministrantów po 2,3,4 klasie Szkoły Podstawowej (włącznie)
Brenna Leśnica – (turnusy: I, II) przeznaczone dla ministrantów po 5 i 6 klasie Szkoły Podstawowej.
Kalna - (turnusy: I, II, III) przeznaczone dla ministrantów po 6 klasie Szkoły Podstawowej, i 1 i 2 gimnazjum
Brenna Ośrodek Klerycki – (turnusy: I, II, III, IV, V) przeznaczone dla ministrantów po  3 klasie gimnazjum oraz animatorów, lektorów, ceremoniarzy i studentów.

PROWADZĄCY:
Rekolekcje prowadzą księża, diakoni oraz klerycy WŚSD archidiecezji katowickiej, wspomagani przez animatorów parafialnych wspólnot ministranckich, ustanowionych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej.   

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy rekolekcji, poza ubezpieczeniem szkolnym, objęci są dodatkowym ubezpieczeniem, obowiązującym przez cały okres trwania turnusu.     

ZAPISY:
W tym roku po raz pierwszy będą dwie możliwości zapisów na rekolekcje: za pomocą Internetu oraz tradycyjnie w salce katedry.

Zapisy tradycyjne odbywają się w następujące dni: w czwartki 18 IV, 9 V, 23 V
i w soboty 20 IV, 25 V zawsze od 10.30 do 15.00 w salce na II piętrze probostwa Katedry Chrystusa Króla. Zapisy przeprowadzają osoby wyznaczone przez DMAK. Zgłoszeń na rekolekcje dokonują księża opiekunowie wspólnot ministranckich, ewentualnie upoważnieni przez nich animatorzy. Przy zapisach tradycyjnych otrzymuje się kartę uczestnictwa, którą wypełnioną (zgoda rodziców, opinia lekarska, konieczne informacje, itd.) ministrant obowiązkowo przywozi na punkt rekolekcyjny.

Zapisy za pomocą Internetu rozpoczną się w czwartek 18 IV i będą trwały bez przerwy aż do 7 czerwca br. Po terminie bezpośrednio u archidiecezjalnego duszpasterza ministrantów (ks. Cezariusz Wala tel. kom. 519 318 869).  Zapisów w internecie dokonujemy poprzez wejście do formularza zapisów przez stronę: http://www.ministranci.archidiecezja.katowice.pl/ (Formularz zapisów będzie działał od 18 IV od godz. 10.30).  Ministranci, którzy zapisywani są drogą internetową zobowiązani są do wydrukowania karty bezpośrednio ze strony duszpasterstwa po rozpoczęciu zapisów http://www.ministranci.archidiecezja.katowice.pl/ i przywiezienia wypełnionej ze sobą w dniu rozpoczęcia rekolekcji na punkt.

KOSZTY:
Udało się znacznie obniżyć koszt rekolekcji w stosunku do ubiegłych lat. W tym roku cena będzie wynosić 380 zł. od osoby. Animatorzy pomagający w prowadzeniu turnusów płacą 100 zł. Ofiary za rekolekcje może przywieźć wybrany kapłan z dekanatu (np. z kilku parafii zbiorczo) do salki katedralnej w dniach zapisów lub bezpośrednio do Parafii św. Szczepana w Bogucicach do archidiecezjalnego duszpasterza ministrantów. Przy zapisach dokonujemy od razu całości wpłaty. Miejsca zarezerwowane przez Internet należy opłacić do 14 dni, w przeciwnym razie rezerwacja przepadnie.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
W tym roku na ministrantów czeka wiele niespodzianek! Przekonaj się, że warto być ministrantem!

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4397530