Triduum Paschalne

Przed każdą uroczystością w wyżej wymienionych dniach będą zbiórki - próby. Musimy dobrze wszystko przećwiczyć po to, aby ceremonie wieczorne wyglądały jak najlepiej!!!  (Przypominam, jeśli ktoś nie będzie brał udziału w próbie, tym samym nie służy na ceremoniach wieczorem).

Wielka Środa 16.00 – próba asysty na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Po zbiórce ostatnia okazja do spowiedzi dla ministrantów przed świętami.

Wielki Piątek 9.00 – Próba asysty biorącej udział w ceremoniach wielkopiątkowych

Wielka Sobota 9.00 - Próba asysty biorącej udział w Wigilii Paschalnej wieczorem. Na mszę świętą przynosimy świece

Najbliższy czas przygotowuje nas na święta Wielkiej Nocy. Zastaniemy pusty grób Jezusa. To największa tajemnica naszej wiary, a zarazem obietnica że i my po śmierci zmartwychwstaniemy! Jezus poprzez swoją śmierć na krzyżu ofiarował nam życie wieczne. W naszym życiu często pojawiają się pytania, chwile zwątpienia czy też po prostu lęk. Jest to normalne dla zwykłego człowieka, nawet sami apostołowie po śmierci Jezusa zadawali sobie pytania, czy aby na pewno dobrze zrobili. Porzucili prace, rodziny dla człowieka, który po prostu umarł i w dodatku umarł jak złoczyńca. Po śmierci Jezusa zeszli do „podziemi” i ukrywali się. Ich serca przepełniał strach i lęk. Musimy zaufać Panu, musimy iść Jego drogami!! „Nie lękajcie się! Ja jestem z wami!!!”. 

Przy okazji pragnę podziękować w imieniu ks. Czarka i naszych animatorów za udział w dekanalnych rozgrywkach w piłce nożnej. Uczniowie gimnazjum okazali się najlepszą drużyną!! Dla nich pełen podziw i gromkie brawa :) Niestety pozostałe drużyny czyli ministranci z podstawówki i szkoły ponadgimnazjalnej walczyli jak lwy, ale zginęli jak muchy :) No niestety najlepszym się zdarza. Jeszcze raz dziękuje!!! 

Życzę wam abyście przeżyli te najbliższe dni z Panem Jezusem zagłębili się w jego mękę i w to jak bardzo cierpiał dla nas, a na życzenia Świąteczne jeszcze przyjdzie czas ;) do zaś :)

Kamil Perzanowski


Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4079709