Najważniejsze informacje o kolędzie

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE PRZED KOLĘDĄ:

Przychodzimy do salki AA przed godz.14.00 (jeżeli kolęda zaczyna się w sobotę lub niedzielę. Gdy kolęda jest w innym dniu tygodnia przychodzimy o 15.00) Należy być gotowym do wyjścia już o godz. 14.10! (jeśli ktoś wyjątkowo nie może przyjść na daną trasę, organizuje sobie zastępstwo, a potem informuje ks. opiekuna o zmianie. Za nieobecność na kolędzie grozi kara -10 pkt).

Ubieramy strój ministrancki. Z salki zabieramy „sprzęt kolędowy”: dzwonek, kropidło, kredę i skarbonkę. Wypisujemy kartę kolędową, a po zakończonej trasie prosimy Księdza o wystawienie oceny i wrzucamy ją do skarbonki. Każdy ministrant przed wyjściem na trasę kolędową zobowiązany jest dowiedzieć się, gdzie jest dana ulica i poprowadzić księdza.

Przed wejściem do mieszkania, po otwarciu drzwi, pytamy z kulturą: „Czy życzą sobie Państwo kolędę?” (jeśli odpowiedzą: nie, to mówimy: Przepraszamy, z Panem Bogiem).
Jeśli tak, to wchodzimy (wycieramy dokładnie obuwie) i śpiewamy pieśni: Króluj nam Chryste lub Chrystus Królem, a później adwentowe w Adwencie lub po Bożym Narodzeniu – kolędy. Należy nauczyć się ich na pamięć ewentualnie korzystać ze „Skarbca Modlitw i Pieśni”. Po zakończonym śpiewie pytamy, na których drzwiach możemy napisać: K + M + B A.D. 2013 lub C + M + B A.D. 2013.

Po odśpiewaniu pieśni jeden ministrant wychodzi po księdza, drugi rozmawia z ludźmi w mieszkaniu.
Po przyjściu kapłana modlimy się wspólnie najczęściej podobne modlitwy:
Ksiądz: Pokój temu domowi
Ministranci: I wszystkim jego mieszkańcom
K: Panie wysłuchaj modlitwy nasze
M: A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.
Często ksiądz może posłużyć się inną modlitwą zależną od sytuacji, zwykle kończy Ojcze nasz lub Pod Twoją obronę… Ministranci na wezwania kapłana odpowiadają  głośno (to też wlicza się do oceny z kolędy).
Po błogosławieństwie i pokropieniu mieszkania, dziękujemy i udajemy się do kolejnego mieszkania.

Na kolędzie pamiętamy o kulturze osobistej, odpowiednim świadectwie dawanym własnym postępowaniem, uczciwości i koleżeństwie!!!

Po zakończonej kolędzie przywozimy wszystko na salki.

Prosimy Księdza o wystawienie oceny i podpis. Gdyby było bardzo późno prosimy o odwiezienie do domu.

Życzę wszystkim radosnego kroczenia po drogach naszej parafii, odwiedzając domy i mieszkania parafian głosząc Chrystusa swoim życiem!!!

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4079200