Dziękczynienie po Mszy świętej

W zakrystii umieszczono specjalne pudełeczko, które zawiera modlitwy – dziękczynienia - napisane przez Lektorów, Animatorów i Ministrantów Starszych podczas wyjazdu do Brennej. Gdy brakuje nam słów lub gdy zbyt wiele myśli krąży nam po głowie możemy skorzystać z tekstów starszych kolegów i spróbować ich słowami się pomodlić. Karteczki z tekstami mogą stać się dla nas inspiracją do tworzenia własnych modlitw. Czasami jedno zdanie zaczerpnięte z dziękczynienia kolegi, może nam pomóc stworzyć w sercu własne najpiękniejsze i osobiste podziękowanie Jezusowi za dar Eucharystii.

W pudełeczku z modlitwami dziękczynnymi umieszczono również podziękowania świętych lub bezimiennych autorów starożytnych modlitw. Zwykle są to dłuższe teksty, które mogą nam szczególnie pomóc w adoracji Najświętszego Sakramentu lub dłuższej medytacji.

Aby odpowiednio skupić się na modlitwie po Mszy świętej, zachęcam do modlitwy w prezbiterium. Pamiętajmy również o konieczności zamykania drzwi z zakrystii! Zachęcajmy się wzajemnie do takiej formy pobożności.
Oby dziękczynienie po Mszy świętej przysłużyło się naszej, jeszcze głębszej więzi z Jezusem!

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4079662