Kolejna porcja wiadomości...

Przedszkolaki na scenie
Po raz pierwszy wielki występ najmłodszych artystów! Uchylamy rąbka tajemnicy. Grupa dzieci z przedszkola św. Jadwigi wystąpi z tańcem "Zasiali górale", a Weronika Okwieka zaśpiewa piosenkę "Baju Baj". Dzieci wystąpią również z tańcem z kółeczkami. Na występ zapraszamy szczególnie dzieci najmłodsze.

Afryka w Bogucicach
Afrykańskie rytmy, kolorowe stroje,  pełna radość, czyli Dzieci Maryi w akcji! Podczas ich występu zobaczymy m.in.: przywitanie Afryki tańcem, „Kopciumbę” czyli  - historię o dziewczynce, która zjadała jednego banana dziennie. Ponadto „Rzeka marzeń” i tajemniczy gość z Afryki – Makumba wszystko w wykonaniu bogucickich dzieci. Na koniec  popis, którego nie można przeoczyć: „WAKA WAKA”.  Zobacz Afrykę w Bogucicach!!!

Ślązak z dziada pradziada
Pan Leszek Jęczmyk  to „Ślązak Roku 2006”.  Urodzony na Burowcu, przeżywający młodość na Dąbrówce Małej,  a lata dojrzałe i emeryturę w Bogucicach. Od 22 latach mieszka na osiedlu Kukuczki. Lubi czytać i jak każdy „młody duchem” lubi komputer, a przede wszystkim wędrówki po Górnym Śląsku. W swoim wystąpieniu powspomino jak to za bajtla przeżywoł łodpusty, jak to było że się dostoł na konkurs Ślązaka Roku i jeszcze porozprawio roztomańte rzeczy…. A na końcu bajtle bydą mogły brać udział w konkursie z godki śląskij.

Szkoła pamięci
Zapraszamy na POKAZ ZAPAMIĘTYWANIA SZKOŁY TRENINGU PAMIĘCI "SZATKOWSCY"- podczas, którego pokażą swoje umiejętności dzieci i młodzież, które trenowały pamięć. Zobaczysz jak szybko zapamiętywać daty z historii, numery telefonów, słówka z obcego języka. Co więcej, po ich pokazie będziesz mógł sam sprawdzić swoją pamięć, a także wziąć udział w grach i zabawach rozwijających pamięć. Nauka przez zabawę - tak to jest możliwe! Również po pokazie możliwość nabycia specjalnie ręcznie wykonywanej biżuterii w atrakcyjnych cenach.

Pokaz szermierki sportowej
Pokaz szermierki sportowej - Szabla! Broń, która już od średniowiecza kojarzona była z Polakami, którą to Polacy wywalczyli sobie chlubną pozycję wśród krajów XVI-XIX Europy, powraca w nowej formie. Zobacz jak doskonalona przez wieki technika walki prezentuje się w naszym narodzie obecnie, w duchu sportowej rywalizacji. Odnajdź w sobie Sarmatę oglądając przykładowe pojedynki, oraz ćwiczenia, w wykonaniu sportowców reprezentujących nasz kraj na międzynarodowych arenach (m.in. Ryszard Szymik reprezentant na Kadeckie Mistrzostwa Świata w Baku i Europy w Atenach, Tomasz Pytel obecny mistrz Polski juniorów, Marek Stuchlik oraz Paweł Jaromin srebrny i brązowy medalista mistrzostw polski Kadetów, oraz Maciek Dudek medalista mistrzostw Śląska), którzy doskonalili swój fach wśród najlepszych trenerów (Krzysztofa Brola i Ryszarda Czaji). Poznaj ten piękny sport!


Dzieci ze Studia Piosenki Singers

Na terenie naszego miasta i parafii mieszka mnóstwo uzdolnionych dzieci. Kilkoro z nich będziemy mieli okazję posłuchać podczas występu na żywo na festynowej scenie. Dzieci ze Studia Piosenki Singers pod czujnym okiem pani Justyny Machlik zaprezentują kilka utworów, które jak liczymy, zapadną słuchaczom w pamięci…

Młodzież w akcji
Wspólnota Oazowa gromadząca się przy  parafii pragnie również zaznaczyć swój udział w festynie. Zaprezentują pioseneczkę o Oazie, jak również przedstawienie ewangelizacyjne „Jezus żyje”. Oprócz tego pokażą przedstawienie miłe, lekkie i przyjemne czyli: „Szkoda babci”. Dużo radości i młodzieńczego entuzjazmu!!!

Gospel Sound, czyli Dźwięk Ewangelii

Gospel Sound to grupa ludzi, których połączyła pasja śpiewania i grania radosnej muzyki. Poprzez nią pragną wyrazić, jak wielka i nieskończona jest miłość Boga, jak ogromną daje siłę i energię. Celem istnienia Katowickiego Chóru Gospel Sound jest wielbienie Pana pełną radości modlitwą oraz dziękowanie za to, co czyni.
Poza próbami chór dba o wzajemne relacje, organizując różnego rodzaju wypady i spotkania, mające na celu wzajemne poznanie oraz bliższe spotkanie z Bogiem. Chcą by Chór był wspólnotą, a nie tylko grupą wykonującą religijne piosenki.
Mówiąc o historii Gospel Sound trzeba powrócić do sierpnia 2010 roku, kiedy to w głowie dyrygentki, Joli Jach, skonkretyzował się pomysł założenia chóru. Niedługo po tym odbyła się spontaniczna rozmowa z księdzem Cezariuszem Walą, który pomysł pobłogosławił, udostępnił salkę na próby i przedstawił Jolę scholce parafialnej. I tak, w październiku 2010 roku, zaczęły odbywać się pierwsze próby tworzącego się chóru, którego trzonem była młodzież bogucicka oraz bliscy Joli z zespołu S.P.A.M., m.in. grający na instrumentach klawiszowych Michał Sanecki.
W grudniu tego samego roku w Katowicach odbyły się II Warsztaty Gospel, w których wzięli udział w 9-osobowym składzie.
Głównym celem uczestnictwa w warsztatach było zachęcenie nowych osób – przez miniwystęp oraz rozdawane ulotki – do dołączenia do chóru. Nikt nie spodziewał się, że na kolejną próbę przyjdzie mnóstwo nowych osób pragnących chwalić Pana :). To było ogromne zaskoczenie. I tak za oficjalną datę powstania chóru Gospel Sound przyjmuje się 4 stycznia 2011 roku.
Po warsztatach działalność chóru zaczęła nabierać kolorów. 29 lutego br. zaśpiewali po raz pierwszy publicznie podczas mszy świętej w Bazylice Panewnickiej. Przed tym wydarzeniem dołączyli do chóru kolejni muzycy S.P.A.M.’u: saksofonista Jakub Karpeta oraz basista Paweł Mrocheń. W głowach powstawały też nowe pomysły i plany. By się rozwijać i uczyć od charyzmatycznych instruktorów, uczestniczyli w warsztatach w Dąbrowie Górniczej, Tychach i Gliwicach. W międzyczasie do chóru dołączały kolejne osoby oraz grający na instrumentach perkusyjnych: Dawid Bratkowski oraz Beniamin Pilch, a także grająca na klawiszu Gosia Rysiecka.
Obecnie intensywnie pracują nad repertuarem i przygotowują się do kolejnych wydarzeń, które otrzymują od Boga. Po raz pierwszy oficjalny występ w Bogucicach!

Pokaz akrobatyki sportowej
Utalentowane dziewczyny trenujące na co dzień akrobatykę sportową w GKS Walka Zabrze pod czujnym okiem trenerki Sylwii Sokołowskiej zaprezentują swoje umiejętności. Mają za sobą występy na zawodach, pokazach, festynach na całym Śląsku i nie tylko! Wiele statuetek, medali oraz dyplomów zdobi ich pokoje. Wystąpią: Karolina Miecznik, Daria Gwara oraz Monika Madalyr. W układ taneczny wplotą rozmaite piramidy i układy choreograficzne. Zatańczą m.in. do utworu Eminema: „Lose yourself”.

Niech nas bawi kabarecik
Na Parafialnym Festynie nie może zabraknąć kabaretu. Dlatego przed publicznością wystąpi grupa SOCRATIRON przedstawiający skecze i piosenki kabaretowe.
Kabaret powstał 1 kwietnia 2008 i od tego czasu prężnie się rozwija. Swoimi występami uświetniają festyny, zabawy itp. Kabaret bierze udział także w różnego rodzaju przeglądach teatralnych czy kabaretowych. Na swoim koncie mają już liczne wyróżnienia i nagrody. Zespół wystąpi w następującym składzie aktorskim: Katarzyna Boroń, Sebastian Nowak, Tomasz Sporyń (Lider). Managerem zespołu jest Mateusz Wierzbicki.

Mirek Szołtysek i wesołe Trio
Zespół 'Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio rozpoczął swoją działalność w 2000 roku współpracą z Telewizją Katowice, z którą to po dzień dzisiejszy uczestniczy w największych koncertach i imprezach plenerowych pod jej patronatem. Mirosław Szołtysek prowadzi również Śląski Koncert Życzeń w TVP3 - Katowice.
Idąc za ciosem swojej popularności stworzył swój autorski program pt. 'Zabawa u Szołtyska', którego premiera odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy komplecie publiczności.
Warto również zaznaczyć, że Mirek jest autorem wszystkich tekstów piosenek na swoich płytach. Jest on także autorem tekstów piosenek śpiewanych przez wielu innych śląskich wykonawców. Zawsze wzrusza, bawi i przypomina w nich o pięknych tradycjach i obyczajach Śląska.
Mirosław Szołtysek jako jeden z nielicznych artystów dąży do sukcesu, nie odcinając się za wszelką cenę od swoich korzeni, lecz wręcz przeciwnie chwali się swojskością. Występy jego zespołu często porównywane są do występów kabaretowych w które wplatany jest akcent śląskiej piosenki autorstwa Mirosława Szołtyska przeplatany dowcipami, a częściej jeszcze humorem. Jego wszystkie teksty są utrzymane w ciepłym klimacie i są bez wulgaryzmów…
Kompozycje, aranżacje są dogłębnie przemyślane nie tylko przez kompozytorów ale przez samego Szołtyska. Szołtysek twierdzi, że każdy osiąga swoją popularność przez swój profesjonalizm, a oni go posiadają. Już wkrótce ukaże się nowy album!!!
Dla mieszkańców Bogucic i Gości Mirek Szołtysek z zespołem na Farskim Festynie!

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 2
Ilość odwiedzin: 4075419